Nowości

Aktualne wiadomości: Spotkanie członków Koła Nowogard odbędzie się 07-05-2012 o godz. 16:00

więcej »

Historia Koła Nowogard 


2012-03-17 Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Wiosna 2012
                        Diabetologia w Szczecinie". 

W dniu 17 marca w Szczecinie odbyła się zorganizowana przez Panią prof. dr hab. med. Lilianę Majkowską Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wiosna 2012 Diabetologia w Szczecinie”. W konferencji wystąpili z wykładami w pierwszej sesji „Cukrzyca – aktualności diagnostyczne”

  1. Prof. dr hab. med. Janusz Gumprecht z Kliniki i Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Nefrologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z tematem „Cukrzyca typu 2 – nowości terapeutyczne”
  2. Prof. dr hab. med. Przemysława Jarosz-Chobot z Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z tematem „Diagnostyka cukrzycy typu 1”.
  3. Prof. dr hab. med. Ewa Wender-Ożegowska z Kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycyny w Poznaniu z tematem „Diagnostyka cukrzycy ciążowej – Aktualne wytyczne”
  4.  Prof. dr hab. med. Maciej Małecki z Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych, Collegium Medicum, Uniwersytetu Jagiellońskiego z tematem „Cukrzyce monogenowe - najczęstsze postacie, najczęstsze pomyłki diagnostyczne”.

W drugiej sesji „Powikłania cukrzycowe – co nowego?”

  1. Prof. dr hab. med. Jan Duława z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z tematem „Pamięć metaboliczna a powikłania naczyniowe cukrzycy”.
  2. Prof. dr hab. med. Dariusz Moczulski z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Nefrodiabetologii Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego z tematem „Nefropatia cukrzycowa – co nowego w diagnostyce i terapii?”.
  3. Prof. dr hab. med. Liliana Majkowska z Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Sala konferencyjna w hotelu Radisson była wypełniona po brzegi uczestnikami konferencji. W konferencji zorganizowanej dla lekarzy dzięki uprzejmości Pani prof. dr hab. med. Liliany Majkowskiej mogli uczestniczyć również przedstawiciele PSD z rejonu Zachodniopomorskiego. Z Koła Nowogard uczestniczyły trzy osoby, wyjazd na konferencję dla członków PSD Koła Nowogard został sfinansowany w ramach realizacji zadania publicznego „Ochrona zdrowia ludzkiego na terenie Gminy Nowogard” pod tytułem „Wsparcie i edukacja osób chorych i zagrożonych cukrzycą z terenu Gminy Nowogard”.   

 

                                                                                                        Eugeniusz Tworek   
                                                                                                              Prezes PSD
                                                                                                            Koła Nowogard